Yeşilköşk Hakkında

yesilkosk_goztepe
yesilkoskgoztepe

Çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı Nalan Ballı’nın liderliğinde Yeşilköşk 1997 yılından bugüne en kıymetlilerimiz olan çocuklarımıza aralıksız eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir .

-Yeşilköşk ailesi , Göztepe ve Kızıltoprak şubeleri ile çocuklarımızla buluşmaktadır.

-Yeşilköşk Göztepe 750 mt² kapalı kullanım alanı içinde geniş ferah sınıflar ile içten Beton dıştan ahşap giydirme olup 1500 m² alan içinde Tarihi bina olmanın verdiği huzur ve keyifle hizmet vermektedir.

-Yeşilköşk Kızıltoprak ise 750 mt² kapalı alan ve 350 mt² bahçe alanı ile çocuklarımıza hizmet vermektedir.

-Yeşillikler içerisindeki her iki okulumuz çocuklarımıza yazın ağaçların gölgesinde serin ve güzel bir oyun oynama ortamı sunmaktadır.

-Betonlaşmanın çok yoğun olduğu bu bölgede , geniş bahçe imkanına sahip olan okullarımızda çocuklarımız çeşitli ağaç türleri ile tanışıp renkli oyuncaklar ile büyülü bir dünyaya dalmaktadır.

Eğitim Sistemimiz

Farklı eğitim modellerini deneyimleyerek , tek bir kurama bağlı kalmadan çocuklarımızı tüm gelişim alanlarında destekleyecek etkin öğrenme metodunu esaslı eklektik bir yaklaşımı benimsemekteyiz. 
Okulumuzda çocuklarımızın , problem çözme ve analitik düşünce becerilerini geliştirmek , sosyal ilişkilerini kuvvetlendirmek , kaba ve ince motor hareketlerini güçlendirmek gibi hedeflerin yanında önceliğimiz mutlu çocuklar ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Branş derslerinin çocukların eğitim hayatlarına kattığı renkleri göz önünde bulundurduğumuzda ;

-İngilizce : Yeni bir dil öğrenme ve farklı bir dil ile kendini ifade etme heyecanı yaşayan çocuklarımıza haftanın her günü dil eğitimi verilmektedir.

-Drama : Okul öncesi dönemde modellemenin öğrenme üzerine katkılarından yola çıkarak çocuklarımızın farklı rol ve kimlikleri canlandırarak iç dünyalarının kapılarını açmaktayız.

-Müzik : Klasik koronun yanı sıra ritim çalışmalarının çocuklarımızın üzerindeki etkilerinden yola çıkarak beden ritim atölyesi farklı müzik aletleri ve hayal gücü ile sınırlı olmayan objelerle çocuklarımıza müzik dersi verilmektedir.

Günlük Programımız:
-Sabahları 08:00’de başlar 18:00’de sonlanır.
Tam gün – Yarım gün – Oyun Programları

Yeşilköşk'te virüse yer yok!😷

Yeşilköşk'te çocuklarımızın ve ekibimizin sağlığı, güvenliği ve iyi hissetmesi en önemli önceliğimizdir.
Personellerimiz gün içerisinde Covid-19 virüsüne karşı düzenli aralıklarla dezenfekte işlemlerini gerçekleştirmekte ve bununla birlikte her hafta kapsamlı dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır.