Galeri

Şimdiye kadar çeşitli etkinliklerden kareler ve Yeşilköşk’te verilen eğitimlere dair bilgiler.

Yeşilköşk'te Eğitim

Yeşilköşk’te yemeklerin hazırlanması, pişirilmesi ve yenilmesi tam bir eğlencedir. Mevsim sebzelerinden hazırlanan yemeklerimizi çocuklarımızla birlikte öğretmenlerimiz ve yönetim kadromuzla yemekteyiz. Hijyen kurallarına uygun, temiz ve sağlıklı yemek konusunda tecrübeli aşçılarımız gereken özeni göstermektedirler.

Çocuklarımız Yeşilköşk’te uzun süreli oyun ve keşif fırsatlarına sahiptirler. Projeler üretirler. Ürettikleri bu projeler üzerinde tekrar tekrar çalışarak, dönüşümlü düşünme fırsatları bulurlar.

Çocuklarımız her gün açık havada oynayacak fırsat bulurlar. Doğa ile baş başa kalırlar, keşfederler, üretirler. Bu zaman aralığı hiçbir yapılandırılmış oyuna tercih edilemeyecek kadar değerlidir.

Sınıflar, çocuklarımızın kendi yaptıkları ürünler ile doludur. Sergileme çocuklarımıza eşit hak tanıdığı gibi aynı zamanda tek, iki ve üç botyutlu ürünler olmak üzere çeşitlilik gösterir. Sergileme alanları sıklıkla yenilenir.

Yeşilköşk’ün değer verdigi en önemli konulardan biri psikolojik destektir.

Bireylerin gelişiminde 0-6 yaşın öneminin farkında, etik ilkeler doğrultusunda alanında uzmanlığını almış psikolog tarafından hizmet verilmektedir.

“Tam zamanlı psikolog” anlayışını benimseyerek çocukların her anında yanında olabilen, veli ile her türlü bilgi alışverişini gerçekleştirebilen uzmanlar ile çalışarak psikolojik hizmetin sürekli olması prensip haline gelmiştir.

Yeşilköşk’te psikoloji servisi öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve okul çalışanlarına destek sunmaktadır. Birebir gözlem, test-envanter ve oyunlar üzerinden elde edilen veriler doğrultusunda tum çocuklarımıza yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Temel amaç çocuklarımızın sağlıklı, mutlu ve güvenli bir kişilik kazanmaları, gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi, müdahale edilmesi gereken durumlar varsa zamanında önleyici çalışmalar yapılmasını sağlamaktır.

Yeşilköşk’te çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri yakından takip edilir, sağlıklı benlik gelişimleri desteklenir, uyum ve davranış sorunları ele alınır, kendilerini ve duygularını tanıma sürecine katkıda bulunulur.

Adaptasyon dönemi sonunda ve eğitim dönemleri sonunda test uygulamalarına gore aileye yazılı raporlar sunulur. Psiko-motor, bilişsel, dil, sosyal ve duygusal gibi gelişim alanlarına dair gelişim-gözlem dosyaları verilir.

Çocuk gelişimiyle ilgili her konuda ebeveynlere yol gösterici bültenler hazırlanır ve maille paylaşılır.

Randevu sistemiyle ailelerle birebir görüşmeler yapılır.

Yeşilköşk’te çocuklarımızın dışında öğretmenlere yol gösterici kurum içi eğitimler düzenlenir, dönemsel toplantılar yapılarak çocuklarla ilgili bilgi paylaşımı sağlanır ve çocuklara maksimum katkı sağlanır.

Yeşilköşk'te virüse yer yok!😷

Yeşilköşk'te çocuklarımızın ve ekibimizin sağlığı, güvenliği ve iyi hissetmesi en önemli önceliğimizdir.
Personellerimiz gün içerisinde Covid-19 virüsüne karşı düzenli aralıklarla dezenfekte işlemlerini gerçekleştirmekte ve bununla birlikte her hafta kapsamlı dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır.